Olomoucký krajský svaz házené

30.11.2018 otevřeno: 168 x

8. kolo miniházené 4+1

hodnocení, fotografie

 

M I N I    M L A D Š Í

 

 

24. 11. 2018    HBC Olomouc 1966

Dne 25.11.2018 klub HBC Olomouc pořádal turnaj MLADŠÍCH MINI na hale DHK Zora Olomouc. Hrála družstva HBC Olomouc, DHK Zora Olomouc, TJ Sokol Kostelec na Hané a Tatran Litovel. 

Hrálo se na dvou hřištích, 2x10 min, turnaj ukončily dovednostní soutěže.  Družstva byla vyrovnaná, děti hrály pěknou házenou v rámci jejich kategorie.

Poděkování patří starším žákům HBC Olomouc, kteří se ujali role rozhodčích, nejen za jejich objektivní rozhodování a vedení zápasů, ale také za pomoc při organizaci turnaje. :-) Na turnaji se nikdo nezranil, proběhl ve sportovním duchu a v dobré náladě. Každý si odnesl sladkou odměnu.

 

Dovednostní soutěže:

1. slalom s míčem

2. slalom bez míče, na konci prolézt obručí a běžet zpět

3. slalom s gymnastickým míčem- kutálení

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_11_24_-_HBC_Olomouc_1966_MLM/

 

 

24. 11. 2018    TJ Senice na Hané

V neděli ráno se v senické sportovní hale sešla družstva domácích, Velké Bystřice (A a B) a Prostějova - všechna družstva byla dost oslabena z důvodu nemocí svých hráčů. Hrálo se na dvě hřiště 2x 10 minut - rozhodčími byli trenér senického družstva mladších žáků a starší žačky. Nikdo se na turnaji nezranil a před diváky děti předvedly skvělé výkony a myslím, že všichni si dali alespoň jeden gól a minimálně dvěma gólům soupeřů zabránili :)

Na závěr turnaje byly tyto oddechové soutěže: běh - slalom mezi značkami, kutálení míče mezi kužely a hod spoluhráči od posledního kužele na trase. Poslední byla seřazení všech hráčů na lavičkách podle velikosti bez toho, aby z lavičky slezli (kdo přeci jen z lavičky seskočil udělal dva trestné dřepy a vrátil se zpět a mohl pokračovat v tom, aby se zařadil podle velikosti mezi své spoluhráče) - děti se museli přelézt, oblézt, jen nespadnout tak, aby vlevo byl nejmenší hráč a vpravo ten nejvyšší z nich.

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_11_24_-_TJ_Senice_na_Hane_MLM/

 

 

25. 11. 2018    TJ Cement Hranice „B“

 

V hale TJ Cement Hranice, se turnaje osmého kola od 09:00 hodin zúčastnila tato družstva – TJ Cement Hranice „B“ , TJ Sokol Kostelec na Hané TJ Cement Hranice „A“, SK Žeravice. Družstva dle rozlosování odehrála 2 utkání s hrací dobou 2x10min.+5 min. přestávka, systémem „každý s každým“. Rozhodčími a časoměřiči utkání, byly hráči mladšího dorostu, kterým tímto děkujeme za ochotu turnaj minižáků odřídit.

 

Souboje na hřišti, se odehrály ve sportovním duchu. Souboje urputné, ale většinou korektní. Všichni diváci tak mohli sledovat házenkářské „umění“ dětí a odměňovat potleskem zdařilé akce zakončené brankou, popř. kvalitním zákrokem brankářů.  Diváci se bavili při kuriózních situacích, které jednotlivá utkání provázela. Za pěkné sportovní výkony na hřišti i v dovednostních soutěžích, pak bylo každé družstvo odměněno sladkým překvapením.

Trenéři družstev TJ Cement Hranice A + B: Marek Tůma a Radim Sixta

 

Štafetové soutěže:

1. slalom mezi metami – kotoul na žíněnce – 3 x přeskok obručí – sprint zpět

2. driblink míčem mezi metami – průlez pod překážkou – kotoul na žíněnce – 3 x přeskok obruče –  nahrávka – sprint zpět

3. driblink míčem mezi metami - průlez pod překážkou – kotoul na žíněnce – 3 x oběhnutí kužele - driblink zpět

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_11_25_-_TJ_Cement_Hranice_MLM/

 

 

 

M I N I    S T A R Š Í

 

24. 11. 2018    Házená Uničov

Dne 25.11.2018 se od 9 hodin ve sportovní hale gymnázia v Uničově uskutečnil házenkářský turnaj kategorie starších minižáků. Z turnaje se pro nemoc odhlásila obě družstva Horky, přesto se povedlo z hráčů pořádajícího oddílu a hostů z Hranic sestavit čtyři týmy, které spolu sehrály vyrovnaná utkání. Hrací doba byla stanovena na 2 x 10 minut a s píšťalkou vypomohli zkušení matadoři p. Dvorník a Axmann. K pohodové atmosféře přispěla příjemná návštěva rodičů a fanoušků a také průběh turnaje, který se obešel bez závažnějších zranění.

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_11_25_-_Hazena_Unicov_STM/

 

 

24. 11. 2018    TJ Sokol Kostelec na Hané „B“

Ve sportovní hale v Kostelci na Hané se dne 24.11.2018 uskutečnil turnaj MINI ml. za účasti družstev Cement Hranice A, TJ Sokol II Prostějov a TJ Sokol Kostelec n/H - HK B. Vzhledem k tomu, že se na turnaj nedostavilo družstvo Tatranu Litovel, poskytlo družstvo Cementu Hranice 4 a Kostelec 1 střídající hráče k vytvoření 4. týmu. Ve finále tedy hrály současně úplně všichni hráči a všechny střídačky zely prázdnotou. Hrálo se bez počítání skóre 2x 10 min, resp. 4x 5 min. Hráčům bylo bez střídání dopřáno krátké občerstvení uprostřed poločasu. K žádnému zranění nedošlo. Utkání zodpovědně odřídili starší dorostenci.

Bohužel nelze nezmínit v poslední době čím dál častější fakt, že část trenérů se v průběhu turnajů významně brání hrát osobní obranu. Konkrétně tým Cementu Hranice na turnajích nejenže odmítá praktikovat osobní obranu alespoň v prvním poločasu, ale dokonce nutí ostatní družstva k tomu, aby hrála obranu zataženou minimálně v jednom poločasu. Na tomto turnaji v průběhu utkání Hranice-Kostelec dokonce vše vyvrcholilo stažením družstva Hranic z palubovky s tím, že nebudou hrát do té doby, než Kostelec začne praktikovat výhradně zataženou (zónovou) obranu. Aby nedošlo ke skandálnímu ukončení turnaje a hlavně, abychom dětem zbytečně neukazovali, jak my dospělí se neumíme domluvit (zřejmě by jen stěží chápaly, že tým z Hranic není ochoten respektovat pravidla hry), upřednostnili pořadatelé turnaje zájem dětí a nechali turnaj dohrát, byť se zataženou obranou, kterou bohužel nelze považovat jako nejlepší obranný systém pro kategorii MINI. Pevně věřme, že se při dalším měřením sil s hranickým týmem těmto nedospělým přístupům budeme moci vyhnout a naopak vždy vlastním chováním dávat dětem ten nejlepší příklad. Jen tak přispějeme k jejich příznivému nejen fyzickému vývoji, na němž se vekou měrou jako trenéři podílíme, a samotné respektování nastavených nejen házenkářských pravidel k tomu určitě patří.

 

Patrik Coufal, TJ SOKOL Kostelec n/H – HK

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_11_24_-_TJ_Sokol_Kostelec_na_Hane-HK_STM/

 

 

 

25. 11. 2018    HBC Olomouc „A“

V neděli 25.11. HBC Olomouc pořádal další z turnajů starších miniházenkářů.

V hale DHK Zora Olomouc se sešla družstva Kostelce na Hané, Litovle  a Velké Bystřice.

Osobní obrana u některých družstev dělala problémy, ale jinak celý turnaj proběhl v rámci možností na výbornou. 

Jsme rádi, že se i přes opravdu tvrdou hru nikdo nezranil a všichni aktéři si pochvalovali atmosféru na turnaji.

Pochvala patří všem týmům,  hráčům, trenérům a také divákům za úžasné fandění.

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_11_25_-_HBC_Olomouc_1966_STM/

 

 

25. 11. 2018    DHK Litovel

V neděli 25. listopadu se ve sportovní hale v Litovli konal další z turnajů starší miniházené. Kromě původně nominovaných DHK Litovel, Zory Olomouc A a B a HBC Olomouc se turnaje zúčastnilo i družstvo Tatranu Litovel.

Družstva se střetla podle daného klíče každý s každým bez počítání skóre. Všichni hráči a hráčky si turnaj užili, rodiče byli korektní, trenéři také, rozhodčí se snažili nechávat hře spád. Turnaj proběhl bez zranění.

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_11_25_-_DHK_Litovel_STM/