Olomoucký krajský svaz házené

28.10.2018 otevřeno: 147 x

4. kolo miniházené 4+1

hodnocení, fotografie

 

M I N I    M L A D Š Í

 

21. 10. 2018    DHK Zora Olomouc

Nedělní podvečer se v hale DHK Zora Olomouc uskutečnil turnaj mladších mini.Turnaj se odehrál v příjemné atmosféře, o kterou se rovným dílem zasloužila všechna družstva i jejich fanoušci. Vše probíhalo podle představ. Startující družstva: DHK Zora Olomouc A.B, TJ Horka nad Moravou, Tatran Litovel a Sokol Prostějov II. Zápasy se hrály na dvou hřištích 2x 8 minut s 3 min. přestávkou. Odehrály se v plném čase, bez sebemenších problémů. Nikdo se nezranil. I přestože se skóre nepočítalo, děti bojovaly ze všech sil. Rozhodčí pískali citlivě.

Příjemné odpoledne si užili nejen děti, ale všichni, kdo přišli. Po odehrání zápasů následovaly dovednostní soutěže a vyhlášení, na kterém družstva obdržela sladkou odměnu. Na úplný závěr se všichni vyfotili.

 

Dovednostní soutěže:

1.      Na šířku haly máme nachystané kužely. po 10 metrech. Děti mají nafukovací balonek, se kterým si pinkají ke kuželu, ten obejdou, chytí balonek do rukou a doběhnou zpět. Předají dalšímu. Všichni se vystřídají 1x.

2.      Na šířku haly máme nachystané kužely. po 10 metrech. První má míč dribluje k prvnímu kuželu, posadí se, zvedne se a  bez přerušení (nebo podle svých schopností)  dodribluje na konec, tam oběhne druhý kužel, chytí míč a běží zpět. Předá míč dalšímu v družstvu. Všichni se vystřídají 1x.

3.      Na šířku haly máme nachystané kužely. po 10 metrech. K prvnímu kuželu doskáčí s míčem mezi kotníky. Druhý kužel obdriblují a při zpáteční cestě od prvního kuželu přihrají dalšímu v družstvu. Všichni se vystřídají 1x.

 

Trenérky Zory Hofmanová, Pallyová.

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_10_21_-_DHK_Zora_Olomouc_MLM/

 

 

21. 10. 2018    TJ Cement Hranice „A“

V hale TJ Cement Hranice, se turnaje třetího kola od 09:00 hodin zúčastnila tato družstva – TJ Cement Hranice „A“ , TJ Senice na Hané, SK Žeravice, TJ Sokol Kostelec na Hané. Družstva dle rozlosování odehrála 2 utkání s hrací dobou 2x10min.+5 min. přestávka, systémem „každý s každým“. Rozhodčími a časoměřiči utkání, byli mladšího dorostu, kterým tímto děkujeme za ochotu turnaj minižáků odřídit.

Souboje na hřišti, se odehrály ve sportovním duchu. Souboje urputné, ale většinou korektní. Všichni diváci tak mohli sledovat házenkářské „umění“ dětí a odměňovat potleskem zdařilé akce zakončené brankou, popř. kvalitním zákrokem brankářů.  Diváci se bavili při kuriózních situacích, které jednotlivá utkání provázela. Za pěkné sportovní výkony na hřišti i v dovednostních soutěžích, pak bylo každé družstvo odměněno sladkým překvapením.

Trenéři družstev TJ Cement Hranice A + B: Marek Tůma, Petr Březík a Radim Sixta

 

Štafetové soutěže:

1. slalom mezi metami – kotoul na žíněnce – 3 x přeskok obručí – sprint zpět

2. driblink míčem mezi metami – průlez pod překážkou– kotoul na žíněnce – 3 x přeskok obruče –  nahrávka – sprint zpět

3. driblink míčem mezi metami - průlez pod překážkou – kotoul na žíněnce – 3 x oběhnutí kužele - driblink zpět

                       

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_10_21_-_TJ_Cement_Hranice_A_MLM/

 

 

21. 10. 2018    TJ Cement Hranice „B“

V hale TJ Cement Hranice, se turnaje třetího kola od 11:00 hodin zúčastnila tato družstva – TJ Cement Hranice „B“ , Házená Velká Bystřice, HBC Olomouc. Družstva dle rozlosování odehrála 2 utkání s hrací dobou 2x10min.+5 min. přestávka, systémem „každý s každým“. Rozhodčími a časoměřiči utkání, byli mladšího dorostu, kterým tímto děkujeme za ochotu turnaj minižáků odřídit. 

Souboje na hřišti, se odehrály ve sportovním duchu. Souboje urputné, ale většinou korektní. Všichni diváci tak mohli sledovat házenkářské „umění“ dětí a odměňovat potleskem zdařilé akce zakončené brankou, popř. kvalitním zákrokem brankářů.  Diváci se bavili při kuriózních situacích, které jednotlivá utkání provázela. Za pěkné sportovní výkony na hřišti i v dovednostních soutěžích, pak bylo každé družstvo odměněno sladkým překvapením.

Trenéři družstev TJ Cement Hranice A + B: Marek Tůma, Petr Březík a Radim Sixta

Štafetové soutěže:

1. slalom mezi metami – kotoul na žíněnce – 3 x přeskok obručí – sprint zpět

2. driblink míčem mezi metami – průlez pod překážkou– kotoul na žíněnce – 3 x přeskok obruče –  nahrávka – sprint zpět.

3. driblink míčem mezi metami - průlez pod překážkou – kotoul na žíněnce – 3 x oběhnutí kužele - driblink zpět.

                       

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_10_21_-_TJ_Cement_Hranice_B_MLM/

 

 

 

 

M I N I    S T A R Š Í

 

20. 10. 2018    TJ Cement Hranice „A“ + TJ Cement Hranice „B“

V hale TJ Cement Hranice, se v sobotu 20. 10. uskutečnily 2 turnaje v kategorii MINI STARŠÍ. Družstvo Cement Hranice A hostilo od 9.00 hod. družstva Tatran Litovel, Sokol Horka n. M.
a Házená Uničov. Družstvo Cement Hranice B pak hostilo od 11.00 hod. družstva Kostelec n. H. B, HBC Olomouc A + B.

Družstva dle rozlosování v turnajích odehrála 3 utkání s hrací dobou 2x10min., systémem „každý
s každým“. Rozhodčími a časoměřiči utkání, byli trenér Radim Sixta a hráč našeho M.D. Kuba Rumian, kterým tímto děkujeme za ochotu oba turnaje minižáků odřídit.

V průběhu obou turnajů, nedošlo k žádnému zranění a veškeré souboje na hřišti se odehrály ve sportovním duchu.

Děkujeme také přítomným divákům z řad rodičů a příbuzných malých házenkářů, kteří je po celou dobu konání turnajů neúnavně povzbuzovali a často ocenili i potleskem.

Za pěkné sportovní výkony na hřišti, pak bylo každé družstvo odměněno sladkým překvapením.

 

Trenéři družstev TJ Cement Hranice A + B: Martin Marek, Martin Potiška, Otta Holub

 

Fotografie:

TJ Cement Hranice A https://slap.rajce.idnes.cz/MINI_STARSI_A_Hranice_20._10._2018/

TJ Cement Hranice B https://slap.rajce.idnes.cz/MINI_STARSI_B_Hranice_20._10._2018/

 

 

21. 10. 2018    DHK Zora Olomouc „A“

V neděli 21. října 2018 od 14:00 hodin se hrálo v hale DHK Zora Olomouc 4. kolo  turnaje staršího minižactva, kterého se zúčastnila družstva: SK Žeravice,  DHK Litovel DHK Zora Olomouc B a pořádající DHK Zora Olomouc A. Turnaj se odehrál v duchu fair-play za značné podpory diváků. Všechny zápasy se hrály 2 x 10 minut bez počítání skóre. Utkání s citem pro tuto věkovou kategorii řídily starší žačky DHK Zora Olomouc. Turnaj se odehrál bez zranění. Za dobré výkony a bojovnost byla všechna družstva na závěr odměněna. 

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_10_21_-_DHK_Zora_Olomouc_A_STM/

 

 

21. 10. 2018    TJ Sokol Kostelec na Hané „A“

Ve sportovní hale v Kostelci na Hané se dne 21.10.2018 uskutečnil turnaj MINI st. za účasti družstev Házená Velká Bystřice, TJ Sokol Horka nad Moravou 2, TJ Sokol II Prostějov a TJ Sokol Kostelec n/H - HK A. Hrálo se bez počítání skóre 2x 10 min. K žádnému zranění nedošlo. Utkání zodpovědně odřídili mladí trenéři minižáků. Ani tomuto turnaji se ovšem nevyhnul tradiční nešvar v soutěži OLKSH, kdy část zúčastněných družstev není ochotna respektovat pravidla OLKSH o osobní obraně. I přes výzvy pořadatele osobní obranu dle pravidel hrála pouze družstva z Velké Bystřice a Kostelce na Hané.

 

Fotografie: https://patrikpv.rajce.idnes.cz/Turnaj_MINI_st._Kostelec_21.10.2018/