Olomoucký krajský svaz házené

25.10.2018 otevřeno: 182 x

RHC - HODNOCENÍ AKCÍ

RHC uspořádalo 17.10.2018 mini kemp pro starší žactvo, 18.10.2018 přípravný trénink a 19.10.2018 kontrolní turnaj pro dívky ročníků 2004 a 2005.

 

Mini kemp pro kategorii staršího žactva

 

Další mini kemp tentokráte pro kategorii staršího žactva se odehrál ve středu 17.10.2018 na hale DHK Zora Olomouc. 16 hráčů a hráček se v první polovině kempu již tradičně věnovalo všestrannému pohybovému rozvoji, což měla výborně připravené naše lektorka Terka Bělková. Po velmi náročné úvodní části jsme se zaměřili na obrannou činnost, obranné postavení, práci nohou a spolupráci. Celý trénink měl díky nasazení účastníků velmi vysoké tempo a kvalitu. Byla radost pracovat s mládeží, která je na tréninku dobrovolně a za účelem zlepšit a tvrdě na sobě pracovat.

 

Přípravný trénink výběru dívek, turnaj RHC

 

Čtvrtek a pátek 18 - 19.10.2018 patřil výběrovým družstvům dívek narozených v roce 2004 a 2005. Dvacítka děvčat se nejprve ve čtvrtek sešla na přípravném tréninku, ve kterém jsme se kromě jiného zaměřili na nácvik obrany, především vysunutých obranných systémů. Na tento přípravný trénink v pátek navázal turnaj výběrů RHC, kdy na halu DHK Zora Olomouc zavítala družstva RHC Zlín, RHC Ostrava, RHC Brno a samozřejmě naše domácí hráčky RHC Olomouc. Na turnaji se nepočítalo skóre a byly „nařízeny“ vysunuté obranné systémy. Absolutně pro nás nebyl důležitý výsledek, ale herní prostor pro všechny zúčastněné hráčky, herní nasazení, plnění pokynů a celkový herní projev. S průběhem celého turnaje jsme velmi spokojeny, na hráčkách je vidět chuť do hry, pokroky, bojovnost a snaha. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a díky vysunutým měla ten správný náboj a spád. Děvčata si zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci svých mateřských klubů a Olomouckého kraje celkově. Poděkování patří Olomouckému krajskému svazu házené, který zajistil rozhodčí a finanční prostředky k jejich účasti.

 

Michaela Kaczmarczyková

 

fotogalerie: https://olksh.rajce.idnes.cz/RHC_19.10.2018/