Olomoucký krajský svaz házené

18.10.2018 otevřeno: 222 x

3. kolo miniházené 4+1

hodnocení, fotografie

M I N I    M L A D Š Í

 

13. 10. 2018    TJ Senice na Hané

V sobotu 13. 9. se v Senici na Hané odehrál turnaj za účasti družstev z Velké Bystřice, Horky nad Moravou a družstvo Zora Olomouc.

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_10_13_-_TJ_Senice_na_Hane_MLM/

 

 

13. 10. 2018    Sokol II Prostějov

Dne 14.10.2018 se uskutečnilo další kolo turnaje mini 4+1 mladší v Prostějově v hale na ZŠ a RG. Zúčastnily se ho celky TJ Sokol II Prostějov, SK Žeravice a Tatran Litovel.

Hrálo se bez ukazatele skóre a všechny zápasy měli dobrou úroveň. Všichni účastníci byli spokojeni, včetně diváků a trenérů. Rozhodčí zajišťovaly velmi kvalitní bývalí házenkáři s velkým citem pro hru těchto nejmenších nadějí a i díky tomu vše proběhlo v přátelském duchu.

Nikdo z hráčů a hráček se nezranil a na konci turnaje byli oceněni sladkostmi.

 

Dovednostní soutěže:

1.Slalom bez míče

2. Slalom s driblinkem

3.Slalom s míčem mezi nohama

                       

Fotografie: https://serzant7.rajce.idnes.cz/Turnaj_ml._mini_PV_14.10.2018/

 

 

14. 10 2018     TJ Cement Hranice „A“

V hale TJ Cement Hranice, se turnaje třetího kola od 9:00 hodin zúčastnila tato družstva – TJ Cement Hranice „A“, TJ Cement Hranice „B“, HBC Olomouc, TJ Sokol Kostelec na Hané. Družstva dle rozlosování odehrála 3 utkání s hrací dobou 2x10min.+5 min. přestávka, systémem „každý s každým“. Rozhodčími a časoměřiči utkání, byli trenéři družstva MINI STARŠÍ, kterým tímto děkujeme za ochotu turnaj minižáků odřídit.

Souboje na hřišti, se odehrály ve sportovním duchu. Souboje urputné, ale většinou korektní. Všichni diváci tak mohli sledovat házenkářské „umění“ dětí a odměňovat potleskem zdařilé akce zakončené brankou, popř. kvalitním zákrokem brankářů.  Diváci se bavili při kuriózních situacích, které jednotlivá utkání provázela. Za pěkné sportovní výkony na hřišti i v dovednostních soutěžích, pak bylo každé družstvo odměněno sladkým překvapením. 

Trenéři družstev TJ Cement Hranice A + B: Marek Tůma, Petr Březík a Radim Sixta

 

Štafetové soutěže:

1. slalom mezi metami – kotoul na žíněnce – 3 x přeskok obručí – sprint zpět,

2. driblink míčem mezi metami – průlez pod překážkou – kotoul na žíněnce – 3 x přeskok obruče –  nahrávka – sprint zpět,

3. driblink míčem mezi metami - průlez pod překážkou – kotoul na žíněnce – 3 x oběhnutí kužele - driblink zpět.                       

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_10_14_-_TJ_Cement_Hranice_A_MLM/

 

 

 

M I N I    S T A R Š Í

 

13. 10. 2018    Házená Uničov

Dne 13.10.2018 se od 10:00 hodin  uskutečnil v Uničově za příjemného, slunečného počasí, na hřišti místního házenkářského oddílu, turnaj minižáků v házené. Turnaje se zúčastnila družstva Kostelce na Hané A a B, DHK z Litovle a Uničova. Hrací doba jednotlivých zápasů byla stanovena na 2 x 10 minut, v prvním poločase  se hrálo systémem osobní obrany. Žádný z malých házenkářů neutrpěl závažnější zdravotní újmu a turnaj byl v 11:15 ukončen nastoupením všech zúčastněných družstev na hrací plochu. 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_10_13_-_Hazena_Unicov_STM/

 

 

14. 10. 2018    TJ Cement Hranice „B“

V hale TJ Cement Hranice, se nedělního turnaje zúčastnila 4 družstev – DHK ZORA Olomouc A, Tatran Litovel a domácí družstva Cement Hranice A + B.

Družstva dle rozlosování odehrála 3 utkání s hrací dobou 2x10min., systémem „každý s každým“. Rozhodčími a časoměřiči utkání, byli trenér Otta Holub a hráč našeho M.D. Kuba Rumian, kterým tímto děkujeme za ochotu turnaj minižáků odřídit.

V průběhu samotného turnaje nedošlo k žádnému zranění a veškeré souboje na hřišti se odehrály ve sportovním duchu. Ovšem při rozcvičování před turnajem, se nám nešťastně zranil domácí hráč a musel být rodiči odvezen do nemocnice na vyšetření - "naštěstí" jsou to jen natažené vazy v koleni, takže jsme si všichni domácí trenéři pořádně oddychli B-)

Děkujeme zároveň za korektní přístup a především aktivní povzbuzování přítomných diváků z řad rodičů a příbuzných malých házenkářů, jenž dotvořilo příjemnou atmosféru celého turnaje. Všichni diváci, tak mohli nerušeně sledovat nejen házenkářské „umění“ dětí, ale i nejednu kuriózní situaci, které jednotlivá utkání provázela.

Za pěkné sportovní výkony na hřišti, pak bylo každé družstvo odměněno sladkým překvapením. 

Trenéři družstev TJ Cement Hranice A + B: Martin Marek, Martin Potiška, Otta Holub 

Fotografie: https://slap.rajce.idnes.cz/MINIZACI_STARSI_14._10._2018_TJ_CEMENT_HRANICE/ 

 

 

14. 10. 2018    DHK Zora Olomouc „B“

V neděli 14. října 2018 od 8 hodin se hrálo v hale DHK Zora Olomouc 3. kolo  turnaje staršího minižactva, kterého se zúčastnila družstva: SK Žeravice, Házená Velká Bystřice, TJ Sokol Horka nad Moravou 2 a pořádající DHK Zora Olomouc B. Turnaj se odehrál v duchu fair-play za značné podpory diváků. Všechny zápasy se hrály 2 x 10 minut bez počítání skóre. Utkání řídily mladší dorostenky DHK Zora Olomouc. Turnaj se odehrál bez zranění. Za dobré výkony a bojovnost byla všechna družstva na závěr odměněna.  

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_10_14_-_DHK_Zora_Olomouc_B_STM/  

 

 

14. 10. 2018    Sokol II Prostějov

Dne 14.10.2018 se uskutečnilo další kolo turnaje mini 4+1 starší, které se hrálo v Prostějově v hale ZŠ a RG. Zúčastnily se ho celky TJ Sokol II Prostějov, HBC Olomouc A a B a Sokol Horka nad Moravou.

Hrálo se bez ukazatele skóre a všechny zápasy měli dobrou úroveň. Všichni účastníci byli spokojeni, včetně diváků a trenérů. Rozhodčí zajišťovaly velmi kvalitní bývalí házenkáři s velkým citem pro hru těchto nejmenších nadějí a i díky tomu vše proběhlo v přátelském duchu.

Nikdo z hráčů a hráček se nezranil a na konci turnaje byli oceněni sladkostmi. 

Fotografie: https://serzant7.rajce.idnes.cz/Turnaj_st._mini_PV_14.10.2018/