Olomoucký krajský svaz házené

27.9.2018 otevřeno: 159 x

1. kolo miniházené 4+1

hodnocení, fotografie

M I N I    M L A D Š Í

 

22. 9. 2018      TJ Senice na Hané

V sobotu 22. 9. se v Senici na Hané odehrál turnaj za účasti družstev z Velké Bystřice a Žeravic. Hrací doba 2 x 10 minut, bez počítání skóre. Role rozhodčích se ujali hráči dorostu. Nikdo z hráčů ani návštěvníků se nezranil. Po závěrečných soutěžích (slalom mezi kužely, skákání po jedné noze a prolézání obručí) děti dostaly za své skvělé výkony odměny.

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_09_22_-_TJ_Senice_na_Hane_MLM/

 

 

22. 9. 2018      TJ Tatran Litovel

První kolo podzimní části soutěže mladších miniházenkářů se uskutečnilo na venkovním hřišti u Sokolovny. Z turnaje se omluvilo družstvo Prostějova, tak jsem rozdělila miniházenkáře Litovle na dva týmy, abychom měli 4 družstva v turnaji, jak bylo plánované.  Soutěž jsme zahájili v 9 hodin utkáním mezi družstvy Tatran Litovel „A“ a Zora Olomouc, TJ Kostelec na Hané a Tatran Litovel „B“. Utkání odpískali místní dorostenci. Děti předvedly pěknou házenou i přes chladné počasí. Nikdo nebyl zraněn. Turnaj proběhl bez problémů.

Pro minižáky byly připraveny dovednostní soutěže:

1.      Hráč běží slalom kolem kuželů, na půlce proskočí 2x kruhem a běží zpět se slalomem

2.      Hráč si hodí míč před sebe, doběhne jej, dodribluje na půlku, kde obdribluje kruh, a opět s driblinkem běží zpět ke kuželům, odkud hází přihrávku do družstva

3.      Hráči postupně sbírají kužele a kruh

S. Rozsypalová

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_09_22_-_TJ_Tatran_Litovel_MLM/

 

 

23. 9. 2018      TJ Sokol Horka nad Moravou

V neděli 23. 9. 2018 nastoupili na turnaj, který byl zahájen v 9 hodin, mladší minižáci. Hrálo se opět na domovském hřišti v areálu Sokolka a do soubojů se kromě domácího týmu TJ Sokol Horka nad Moravou, zapojila družstva Hranice „A“, Hranice „B“ a HBC Olomouc.  Hrálo se bez počítání skóre, všechny děti nastoupily do utkání s nadšením a radovaly se z každého úspěchu. Pořadatele navíc potěšilo, že se do turnaje zapojili i fandící rodiče, kteří děti svým povzbuzováním podporovali a především, že se celý turnaj obešel bez jakéhokoli zranění.

Jako rozhodčí se turnaje zúčastnili aktivní hráči starších minižáků a mladších žáků z Horky.

Na konci turnaje ještě děti prověřily své schopnosti v dovednostních soutěžích, kdy předvedly svoji zručnost při práci s míčem spočívající v driblinku mezi kloboučky nebo na místě v obruči; zdolávaly překážky přeskokem nebo podlezením, a nechybělo ani posilování ve formě dřepů. Na závěr děti čekala zasloužená odměna v podobě sladkostí.  

 

Fotografie:

https://hazena-horka.rajce.idnes.cz/2018-09-23_-_TJ_Sokol_Horka_nad_Moravou_MLM/

 

 

 

 

M I N I    S T A R Š Í

 

22. 9. 2018      TJ Tatran Litovel

Turnaj 1. kola se konal na venkovním hřišti u Sokolovny v Litovli za slunného počasí. Ve čtvrtek před turnajem se omluvilo z účasti družstvo DHK Litovel, pro domácí celek nasadil operativně 2 týmy. Kluci sice hráli bez střídání, ale zvládli to. Dále hrála 2 družstva Kostelce na Hané. 

Průběh turnaje byl bez komplikací, z tribun bylo slyšet pouze povzbuzování. Funkce rozhodčích zastali hráči extraligového celku Tatranu Litovel a zvládli to výborně. Žádné zranění nebylo hlášeno.

Na všech hráčích bylo vidět velké nadšení pro hru a pro některé to byla vůbec první příležitost hrát v utkání. Všichni si proto zasloužili drobnou odměnu od pořadatelů. 

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_09_22_-_TJ_Tatran_Litovel_STM/

 

 

 

22. 9. 2018      DHK Zora Olomouc „B“

V sobotu 22. září 2018 od 15:00 hodin se hrálo v hale DHK Zora Olomouc 1. kolo turnaje staršího minižactva, kterého se zúčastnila družstva: HBC Olomouc A, Házená Uničov, DHK Zora Olomouc A a pořádající DHK Zora Olomouc B. Turnaj se odehrál v duchu fair-play za značné podpory diváků. Všechny zápasy se hrály 2 x 10 minut bez počítání skóre. Utkání s citem pro tuto věkovou kategorii řídily mladší dorostenky DHK Zora Olomouc. Turnaj se odehrál bez zranění. Za dobré výkony a bojovnost byla všechna družstva na závěr odměněna.

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_09_22_-_DHK_Zora_Olomouc_B_STM/

 

 

23. 9. 2018      TJ Sokol Horka nad Moravou

V neděli 23.9.2108 od 11:00 hodin proběhl turnaj staršího minižactva. V Horce v areálu Sokolka jsme přivítali družstva: Hranice "A", Hranice "B", SK Žeravice a domácí družstvo TJ Sokol Horka nad Moravou. Turnaj se odehrál v duchu fair-play. Turnajem nás provázelo krásné počasí. Hrálo se na dvou venkovních hřištích. Všechny zápasy se odehrály bez počítání skóre. Na pozici rozhodčích se postavili hráči starších a mladších žáku Horky. Turnaj se odehrál bez zranění.

 

Fotografie: https://hazena-horka.rajce.idnes.cz/2018_09_23_-_turnaj_STM_Horka/

 

 

 

23. 9. 2018      HBC Olomouc 1966 „B“

Hráli jsme v hale DHK Zora Olomouc. Turnaje se kromě nás účastnily celky Sokol II Prostějov, Házená Velká Bystřice, TJ Sokol Horka nad Moravou.

Skóre se na turnaji nepočítalo. Kluci ze starších žáků vypomohli u časomíry a jako rozhodčí.

K žádnému zranění během turnaje nedošlo.

Pro nás trenéry byl turnaj podnětný a ukázal, jakým směrem při trénincích nadále postupovat.

V závěru turnaje všechna zúčastněná družstva obdržela sladkou odměnu.

 

Fotografie: https://olksh.rajce.idnes.cz/2018_09_23_-_HBC_Olomouc_1966_STM/