Olomoucký krajský svaz házené

7.12.2017 otevřeno: 227 x

2. kolo miniházené 4+1 DOHRÁVKA

hodnocení, fotografie

MLADŠÍ MINI

 
2.12.2017 - TJ Senice na Hané
 
První prosincovou sobotu se dohrál zápas v Senici na Hané, který byl v září kvůli nepřízni počasí zrušen - účastníci se v září dohodli, že by byla škoda turnaj neodehrát a dohodlo se datum 2.12. Zúčastnit se dle rozpisu měla družstva Senice na Hané, Žeravice a dvě družstva z Hranic - ta se nakonec z turnaje omluvila. Byla oslovena další družstva, s tím že se uvolnily dvě místa na turnaji, ale termín se kryl s mikulášskými turnaji a zápasy a tak se k družstvům další nepřidalo. 
Děti ze Senice se rozdělily na dva týmy, a tak se odehrály tři zápasy - hrací doba 2 x 10 minut, bez počítání skóre. První zápas hrálo senické družstvo "bílých" proti Žeravici, druhý zápas odehráli "žlutí" a Žeravice a poslední byl zápas "bílých" proti "žlutým". Dětem se, trochu netradiční, turnaj líbil, zápasy odřídil hráč dorostu Pavel, který se na mini turnaje vždy těší a je rád, že může hru přerušit a dětem vysvětlit co a jak mají a nemají dělat, proč je při bránění napomene a tak dál :) Nikdo z hráčů ani návštěvníků se nezranil. Na závěr se uskutečnily soutěže:
1. děti proběhly mezi kužely, udělaly kotoul a pokračovali ve slalomu potom zpět na start
2. kutálení míče mezi kužely 
3. klouzačka na žíněnkách - děti se rozběhly a skočili na žíněnku, která se silou jejich těla posouvala dál - jakmile se žíněnka zastavila, hráč běžel zpět, plácnul kamaráda a ten vybíhal a skočil na žíněnku a tak se děti střídaly dokud nepřeklouzaly velké házenkářské hřiště.